II Turniej Halowy "Na Duże Bramki"- podsumowanie

W ostatnią sobotę na hali w Dobrej rozegrany został po raz drugi turniej „Na Duże Bramki” o puchar Burmistrza Dobrej Andrzeja Piątkowskiego. Jest to turniej który już chyba na stałe wpisał się do kalendarza imprez sportowych na hali. Tegoroczna edycja odbyła się jako turniej nocny, początek turnieju zaplanowany został na godzinę 19:00 co miało przyciągnąć na hale dużą liczbę kibiców.

Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów które w wyniku wcześniejszego losowania zostały podzielone na dwie grupy.

GRUPA A

Pz. nazwa zespołu PKT bz bs
1. OSP Linne 9 10 4
2. UKS Kaczki 6 11 3
3. Uliczna Gwardia BiL 3 4 9
4. Strachocice 0 4 12

GRUPA B

Pz. Nazwa zespołu PKT. bz bs
1. Czy Tu Biją 7 15 4
2. WKS Potworów 7 9 1
3. Lanko 3 4 11
4. KS Miłkowice 0 2 14

Po zakończeniu fazy grupowej wszystkie zespoły utworzyły pary ćwierćfinałowe co oznacza, że nawet zajęcie ostatniego miejsca w grupie nie przekreślało ostatecznych szans na zwycięstwo.

Ćwierćfinały

OSP Linne- KS Miłkowice     5:0

Chorąziak- 1, Dygas-1, Buda-1, Wielgórski-1, Bartosik-1

UKS Kaczki- Lanko  4:0

Matusiak-1, Cieślak-1, Borowiak-2

Uliczna Gwardia Bolka i Lolka- WKS Potworów 0:3

Morusiński-1, Golba-1, Jasiak-1

Strachocice- Czy Tu Biją 2:3

Młotkiewicz-1, Janaszczyk-1 --- Człapa-2, Karpiński-1

Półfinały

UKS Linne- WKS Potworów 2:6

Buda-1, Wielgocki-1, --- Golba-1, Piąstka-2, Jasiak-1, Morusiński-1, Antczak-1

UKS Kaczki- Czy Tu Biją 2:0

Borowiak-2

Mecz o trzecie miejsce

Czy Tu Biją- OSP Linne 4:1

Karpiński- 3, Człapa- 1--- Wielgórski-1

FINAŁ

WKS Potworów- UKS Kaczki 2:2 (karne 2:3)

Po rozegraniu wszystkich spotkań odbyło się podsumowanie turnieju i wręczenie nagród. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy za udział w turnieju.

Za wygraną w Turnieju zespól UKS Kaczki otrzymał Puchar Burmistrza Dobrej Andrzeja Piątkowskiego, oraz bon o wartości 350 złotych do wykorzystania w firmie ZINA

Za zajęcie drugiego miejsca zespół WKS Potworów otrzymał puchar oraz bon o wartości 200 złotych do firmy Zina.

Za zajęcie trzeciego miejsca zespół Czy Tu Biją otrzymał puchar, oraz bon o wartości 100 złotych do firmy Zina.

Wręczono także nagrody Indywidualne:

Najlepszym bramkarzem został Rafał Stasiak (UKS Kaczki)

Najlepszym strzelcem Kacper Wielgórski (OSP Linne)- 9 bramek

Najlepszym zawodnikiem Mikołaj Jasiak- (WKS Potworów)

Spotkania sędziowali: Grzegorz Pietrzak i Paweł Kwaśniewski

Opieka medyczna: Piotr Nowak i Sławomir Idzik

Ze swojej strony dziękuje wszystkim zespołom za udział w turnieju, kibicom za gorący doping. Jako, że jest to turniej który kończy zmagania na hali mam nadzieję, że już niedługo spotkamy się tym razem już na orliku. Podobnie jak rok temu zapewne będzie rozgrywana liga na orliku, a także wiele innych wydarzeń o zakresie gminnym jak i krajowym gdzie włączamy się do wielu akcji organizowanych przez różnego typu instytucję. Zachęcam do śledzenia strony na której będa pojawiać się informację dotyczące wszelkich wydarzeń na orliku.

Pozdrawiam Grzegorz Łakomicki.