PRZEPISY GRY

Jeśli coś się nie zgadza, bądź są pytanie dotyczące przepisów. Proszę o kontakt z organizatorem.

ZASADY GRY

-na boisku może grać 4 zawodników + bramkarz
- Minimalna liczba zawodników wynosi 3., wykluczenie kolejnego zawodnika powoduje przyznanie walkowera drużynie przeciwnej

BRAMKARZ

-pole bramkowe – półkole oznaczone linią ciągłą

-bramkarz może chwytać piłkę tylko w polu bramkowym z zagrania przeciwnika

-bramkarz wprowadza piłkę do gry ręką lub nogą w obrębie całego boiska

ZMIANY

- „hokejowe” zmiany zawodników we własnej strefie ( to jest do połowy, pola gry na którym znajduje się ławka rezerwowych drużyny).

- Przy przebywaniu na boisku 6 lub więcej zawodników sędzia dyktuje rzut wolny bezpośredni dla drużyny przeciwnej (Kara dwu minutowa, dla dowolnego zawodnika drużyny popełniającej wykroczenie (wskazanego przez kapitana).

WRZUT Z AUTU

-w przypadku wybicia piłki poza boczną linię boiska wykonujemy rzut z autu nogą ( piłka stojąca).

-zawodnik wykonujący aut musi zagrywać do partnera, (z autu nie można bezpośrednio zdobyć bramki)

-podczas wykonywania rzutu z autu zawodnicy drużyny przeciwnej musza znajdować się przynajmniej 3 m od piłki

RZUT WOLNY, RZUT KARNY

-wszystkie rzuty wolne są bezpośrednie (wyjątek rzut z autu)

-gra tzw. „wślizgiem” jest zabroniona, w zasięgu przeciwnika

-zagranie piłki w sufit hali powoduje ukaranie zespołu rzutem wolnym

-gra bez spalonych

KARY

a)żółta kartka – kara 2 min. gry w osłabieniu (zawodnik może wejść do gry przed upływem czasu wykluczeniaw przypadku utraty bramki)

b)druga żółta kartka w jednym meczu dla tego samego zawodnika oznacza automatycznie czerwoną kartkę i karę 2 min. Zawodnik wykluczony nie może powrócić do gry ani zajmować miejsca na ławce rezerwowych. Zawodnik rezerwowy może wejść do gry po upływie 2 minut od wykluczenia współpartnera

- Zawodnik ukarany czerwoną kartką w czasie gry, pauzuje 1 kolejny mecz,

- otrzymane przez zawodnika 2 żółte kartki, a w konsekwencji czerwona w meczu nie zobowiązują go do pauzowania w następnym meczu

- otrzymanie 3 żółtych kartek przez jednego zawodnika w całym turnieju powoduje pauzę w kolejnym spotkaniu.

- jeżeli dojdzie do bójki pomiędzy zawodnikami, to zostają oni zdyskwalifikowani do końca rozgrywek.

- Jeżeli dojdzie do bójki pomiędzy drużynami, to zostają one wykluczone z rozgrywek

- wszystkie kwestie z zachowaniem zawodników podczas turnieju rozstrzyga organizator.

Pozostałe przepisy zgodnie z przepisami PZPN

- wszelkie kwestie rozstrzyga organizator