Czy Tu Biją wygrywa Lige Halową w Dobrej

W środę 11 lutego 2015 roku na hali w Dobrej odbyła się dziewiąta- ostatnia kolejka II Edycji Ligi Halowej w Dobrej, oraz podsumowanie rozgrywek. Po zakończeniu trzech ostatnich spotkań zostały wręczone puchary, pamiątkowe dyplomy oraz statuetki i narody dla najlepszych zawodników.

Rozgrywki prowadzone co tydzień w środy od 26 listopada przyciągnęły na obiekt sportowy wielu sympatyków piłki nożnej halowej.

Do rozgrywek przystąpiło 9 zespołów (ponad 130 zawodników), które rozegrały 36 spotkań każdy z każdym w celu wyłonienia najlepszego zespołu. Łącznie zobaczyliśmy 256 bramek co daje średnią ponad 7 bramek na mecz.

O zwycięstwie w lidze decydowało ostatnie spotkanie w którym spotkały się dwa niepokonane dotychczas zespoły Czy Tu Biją i UKS Kaczki. Bliżej wygranej już przed spotkanie był zespół gospodarzy któremu zwycięstwo w lidze dawał remis. Pierwsza polowa bardzo wyrównana kończy się wynikiem 1:0 po bramce Krzysztofa Kornackiego co jeszcze bardziej przybliżyło zespół Czy Tu Biją do zwycięstwa. Druga połowa to bardzo ofensywna gra zespołu z Kaczek który musiał strzelić dwie bramki żeby wygrać. W końcówce spotkania udaje im się doprowadzić do wyrównania. Dwie ostatnie minuty to gra w przewadze i ciągłe ataki zespołu z Kaczek. Mimo to spotkanie kończy się remisem i to Czy Tu Biją zostają zwycięzcami Ligi.

Końcowa Kolejność

1. Czy Tu Biją
  2. UKS Kaczki
  3. WKS Potworów
  4. FajFusy
  5. OSP Linne
  6. OSP Turek
  7. Ekipa z Clasha
  8. Przepraszamy, że gramy
  9. KS Miłkowice

Drużyna Czy Tu Biją za zwycięstwo otrzymała Puchar Burmistrza Dobrej Andrzeja Piątkowskiego, a także komplet koszulek piłkarskich.

UKS Kaczki za drugie miejsce otrzymał Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Tadeusza Geblera, oraz komplet koszulek piłkarskich.

WKS Potworów nieobecny na wręczeniu nagród gdyż w tym samym czasie rozgrywał półfinał Ligi w Malanowie (okazało się zwycięski) otrzymał Puchar Zastępcy Burmistrza Jacka Gajewskiego i 12 getrów piłkarskich.

Zespół FajFusy zajmując czwarte miejsce odebrał z puchar z rąk Przewodniczącego Rady w Dobrej Sebastiana Gwizdalskiego.

Nagrody Indywidualne:

Najlepszy Strzelce Ligi: Tomasz Wypiór 14 bramek, otrzymał statuetkę ufundowaną przez Pawła Wszędybyła prezesa KS Miłkowice, koszulkę piłkarską oraz książkę o tematyce sportowej.

Najlepszy zawodnik; Łukasz Cieslak (UKS Kaczki), otrzymał statuetkę ufundowaną przez Grzegorza Łakomickiego, koszulkę oraz książkę o tematyce piłkarskiej.

Najstarszy zawodnik: Dariusz Potasiński otrzymał statuetkę ufundowaną przez radnego powiatowego Andrzeja Wojtkowiaka, koszulkę oraz książkę o tematyce piłkarskiej.

Najlepszym bramkarzem został Przemysław Gibasiewicz za co otrzymał statuetkę ufundowaną przez Andrzeja Szymanowskiego trenera zespołu Wicher Dobra, oraz rękawice bramkarskie.

Bardzo dziękuję jeszcze raz wszystkim.

Zawodnikom za udział i grę do samego końca. To właśnie wy tworzyliście tą ligę i ta liga była dla was.

Sędziom za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

Panu Burmistrzowi za udostępnienie sali dla naszej Ligi.

Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej (Piotrowi Nowakowi i Sławkowi Idzikowi) za pomoc medyczną

Grzegorz Łakomicki